Ilmoittautuminen koulutukseen

Ilmoittautuminen koulutukseen

Valitsemasi koulutus löytyy oikealta ostoskorista.
Uudistamme jatkuvaa hakuamme, pahoittelemme sivuston sekavuutta.

Oppilaitokset

SASKY oppisopimus- ja työelämäpalvelut

Valitse koulutus/koulutukset + -merkistä, joihin haluat hakea. Koulutus siirtyy ostoskoriin, jota klikkaamalla pääset täyttämään hakemuksen.
Alkaneiden koulutuksien vapaita paikkoja voit tiedustella suoraan oppilaitoksesta.

Aikuisille suunnatut tutkinnot

ValitseKoulutusTutkintoOsaamisalaTutkintonimikeKuvausJatkuva hakuHakuaikaKoulutusaikaLisätietoja antaa
Valitse Haku Oppisopimuskoulutukseen Kyllä 21.05.2018 - - Susanna Pirttinen puh. 044 560 4518 susanna.pirttinen@sasky.fi Kimmo Rintala puh. 040 480 6658 kimmo.rintala@sasky.fi
Valitse Liiketoiminnan ammattitutkinto Liiketoiminnan ammattitutkinto Kyllä 02.01.2020 - 31.12.2020 02.01.2020 - 31.05.2021 Susanna Pirttinen puh. 044 560 4518 susanna.pirttinen@sasky.fi
Valitse Liiketoiminnan ammattitutkinto, sähköisen markkinoinnin osaaminen Liiketoiminnan ammattitutkinto Myynnin ja markkinointiviestinnän osaamisala Kyllä 02.01.2020 - 31.12.2020 02.01.2020 - 31.05.2021 Oppisopimuksesta koulutuspäällikkö Susanna Pirttinen, 044 560 4518, susanna.pirttinen@sasky.fi, tutkinnoista vastaava Sari Yliviikari, 050 3413200, sari.yliviikari@sasky.fi ja opetusjaksojen sisällöistä Suvi Ahola, 050 546 4190, suvi.ahola@nordicmarketing.fi. [[https://sasky.fi/opiskelijalle/oppisopimus/]]
Valitse Lähiesimiestyön ammattitutkinto Lähiesimiestyön ammattitutkinto Kyllä 02.01.2020 - 31.12.2020 02.01.2020 - 31.05.2021 Susanna Pirttinen puh. 044 560 4518 susanna.pirttinen@sasky.fi
Valitse Lähiesimiestyön ammattitutkinto, valmennusta esimiehille Lähiesimiestyön ammattitutkinto Ei 01.02.2020 - 04.05.2020 07.05.2020 - 09.09.2021 Oppisopimuksesta koulutuspäällikkö Susanna Pirttinen, 044 560 4518, susanna.pirttinen@sasky.fi, tutkinnoista vastaava Susanna Forsblom, 040 7438823, susanna.forsblom@sasky.fi Valmentajat: Katriina Hälikkä, Johdon työnohjaaja, HHJ-tutkinto, henkilöstöjohtaminen, valmentava johtajuus, HTM Merja Talkio-Vilanen MBA, HHJ-tutkinto, johdon valmentaja, strategiatyö/johtaminen, ammatillinen opettaja Tuula Savolainen, Työnohjaaja STOry, työyhteisösovittelija, ammat.opettaja, Arvostava™ esimiesvalmentaja Pauliina Vallin, YTM työnohjaaja, Business coach, valmentava johtajuus, työyhteisö- ja esimiesvalmentaja Luotaimen sähköiset oppimisympäristöt: koulutuskoordinaattori Markus Pusa, 0400 419865, markus.pusa@luotain.net
Valitse Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto Kyllä 02.01.2020 - 31.12.2020 02.01.2020 - 31.05.2021 Susanna Pirttinen puh. 044 560 4518 susanna.pirttinen@sasky.fi
Valitse Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto, yritystoiminnan kehittäminen Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto Ei 21.02.2020 - 31.07.2020 15.09.2020 - 07.12.2021 Oppisopimuksesta: koulutuspäällikkö Susanna Pirttinen, 044 560 4518 Koulutuksesta: Tiina Mätäsjärvi 044 728 8802 Mari Rantanen 044 728 9187 sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@sasky.fi